:

:

:

İclal Ekenler MTAL Erasmus Projesi ile Tekrar Avrupa Yolunda

Tarsus İclal Ekenler Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Hasta ve Yaşlı Hizmetleri alanında mesleki eğitim gören öğrenciler, Erasmus Projeleri kapsamında Avusturya ve Hollanda’ya gidecekler.
Tarih: 24 Şubat 2017 Cuma 11:18
İclal Ekenler MTAL Erasmus Projesi ile Tekrar Avrupa Yolunda
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

Hareketlilikten önce projelerini tanıtmak istek ve arzularını sormak için İclal Ekenler  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul müdürü,öğretmenleri ve kız öğrencileri Tarsus İlçe Kaymakamı Yüksel Ünal’ı ve  Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı ‘yı makamlarında ziyaret ettiler

Projemiz İclal Ekenler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hasta ve Yaşlı Hizmetleri Alanında mesleki eğitim gören 12 kız öğrencinin 2 refakatçi öğretmenle Avusturya'da ve 12 kız öğrencinin 2 refakatçi öğretmenle Hollanda'da 14 gün süre ile hareketliliğini kapsıyor.

Proje hakkında okul idarecileri şu bilgileri verdiler:

“26 Mart 2017 ve 8 Nisan 2017 tarihleri arasında Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürü  Mehmet Kalaycı ile İclal Ekenler MTAL ingilizce öğretmeni Dudu Altunkeser refakatında 12 kız öğrencimiz Hollanda’ya hareket edeceklerdir.23.04.2017_06.05.2017 tarihleri arasında İclal Ekenler MTAL Müdürü sayın Yaşar Yılmaz Yenel  ve ingilizce öğretmeni Dudu Altunkeser refakatında 12 kız öğrencimiz Avusturya ‘ya hareket edeceklerdir.

Projemizle  yaşlanma ile ortaya çıkan fiziksel, ruhsal ve sosyal yetersizliklerinin azaltılmasına katkı sağlamak amacıyla tıbbi ve sosyal bakım hizmeti verebilecek ara eleman nasıl olunur sorusuna cevap aranacaktır.

Projeden  yararlanacak katılımcılar, yaşlı bakım hizmeti konusunda gerekli bilgi, beceri ve değerleri bütünleştirip, özümseyerek; kamu alanı, özel alan ve sivil toplum örgütlerinde yaşlı bakım hizmetini uygulayıcı ve geliştirici niteliğe sahip yetkin bir yaşlı bakımı elemanı olacaklardır.

Kendi sağlığı ve iş güvenliği önlemlerini alabilen, mesleki gelişimiyle ilgili teknolojik gelişmeleri izleyebilen, sektörün ihtiyaçlarını karşılayabilecek nitelikli, özgüven kazanmış ve diploma sahibi meslek elemanlarını olacaklardır.Kurumların bilinirliği, kapasitesi, hareket yeteneği, çözümleme yeteneği, işbirliği, AB ile entegrasyonu artacaktır.

Projelerimiz ile;İclal Ekenler Kız Teknik ve Meslek Lisesi kurumsal gelişimler yaşayacaktır. Kurumun bilinirliği arttığı için sunacağı hizmetinde kalitesinde artışlar yaşanacaktır. Uzun vadede proje uygulama yeteneğinin artması ile yurtiçi ve yurtdışı projeleri uygulamaya talip olacaklardır.

Ülkemizde Hasta ve Yaşlı Hizmetleri alanında nitelikli eleman yetişmesi ile sunulan hizmetin kalitesi artacaktır. İleri yıllarda ülkemizde yaşlı nüfusun artışı ile bu alanda işgücü ihtiyacının giderilmesine katkı sağlanacaktır.

Hastaların toplum ile iletişimi koparılmayarak mutlu hastalar ve  mutlu toplum oluşacaktır.” 

Bu haber toplam 2831 defa okunmuştur.
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Yeni Doğuş Gazetesi ©1986 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): 1