:

:

:

Başkan Seçer ve Meral Seçer, Büyükşehir ve Meski Ailesiyle Bir Araya Geldi

Başkan Seçer ve Meral Seçer, Büyükşehir ve Meski Ailesiyle Bir Araya Geldi
Tarih: 14 Kasım 2023 Salı 16:36
Başkan Seçer ve Meral Seçer, Büyükşehir ve Meski Ailesiyle Bir Araya Geldi
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve eşi Meral Seçer, ‘Çok Çalıştık Şimdi Eğlence Zamanı’ sloganıyla düzenlenen Piknik Etkinliği’nde Tarsus ve Çamlıyayla’da Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ bünyesinde görev yapan personel ve aileleri bir araya geldi. Personel ve aileleri gün boyunca doyasıya eğlendikleri piknikten memnun ayrıldı.
Belediye başkanı olarak, vatandaşlara ayrımcılık yapmadan hizmet götürdüklerini aktaran Seçer, “Biz Anamur’dan Tarsus’a kadar anlayışımızla, uygulamalarımızla, hizmetlerimizle ayrımcılığı toprağın yedi kat dibine gömdük. Hiçbir vatandaşımızı, çalışanımızı siyasi görüşünden dolayı ayrı koymadık, hor görmedik. Mersin Büyükşehir’de çalışanlar huzur içinde çalışıyor” dedi.
Seçer, Büyükşehir’in, yaptığı güzel işler ve projelerle anılan bir belediye olduğunu söyleyerek, “Biz büyük bir aileyiz. Türkiye’de ‘Güçlü, iyi, işini iyi yapan, yeni projeleriyle vatandaşlarının gönlüne taht kurmuş belediye’ kavramını tüm Türkiye’ye yerleştiren belediyemizin siz emekçilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu. Büyükşehir’in başarısının personelinin özverili çalışmasıyla gerçekleştiğini belirten Seçer, “Belediye başarılıysa sizlerin sayesinde, belediye takdir görüyorsa sizlerin sayesinde” dedi. 
Yaklaşan 31 Mart seçimlerini hatırlatan Seçer, vatandaşa yapılan hizmetin sonuçlarını sandıkta alacaklarını belirterek, “Ben inanıyorum; Türkiye’de siyasi tarihe örnek olacak bir seçim sonucuyla açık ara, bugüne kadar partime ve bizlere oy vermemiş birçok Mersinlinin oyunu da alarak 2024 seçimlerinden zaferle çıkacağız” ifadelerine yer verdi. 
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve eşi Meral Seçer, ‘Çok Çalıştık Şimdi Eğlence Zamanı’ sloganıyla düzenlenen Piknik Etkinliği’nde Tarsus ve Çamlıyayla’da Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapan personel ve aileleri bir araya geldi. Başkan Seçer ve Meral Seçer personel ve aileleri tarafından yoğun ilgi ile karşılandı ve bol bol fotoğraf çektirip, sohbet etti.
 Tarsus Gençlik Kampı’nda düzenlenen piknik programına; Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve eşi Meral Seçer, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tarsus İlçe Başkanı Selahattin Şahin, Meclis üyeleri, Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ bürokratları, daire başkanları,  muhtarlar, personel ve aileleri katılım sağladı.
 Seçer: “‘Vatandaşların gönlüne taht kurmuş belediye’ kavramını Türkiye’ye yerleştiren belediyeyiz”
Etkinlikte konuşan Başkan Seçer, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin, yaptığı güzel işler ve projelerle anılan bir belediye olduğunu söyleyerek, “Biz büyük bir aileyiz. Mersin Büyükşehir Belediyesi; 11 binden fazla çalışanı, Anamur’dan Tarsus’a, Mut’tan Çamlıyayla’ya kadar fiili olarak 2.5 milyondan fazla nüfusa hizmet eden bir belediye. Türkiye’nin en güçlü, en saygın ve isminden söz ettiren belediyesi. Belediye başkanınız olarak bunu övünçle, kıvançla söylüyorum. Türkiye’de ‘Güçlü, iyi, işini iyi yapan, yeni projeleriyle vatandaşlarının gönlüne taht kurmuş belediye kavramını’ tüm topluma, tüm Türkiye’ye yerleştiren belediyemizin siz emekçilerine teşekkür ediyorum. Elinize, yüreğinize sağlık” dedi.
 “Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Atatürk’ün izinden gidiyor”
Atatürk’ün izinden gittiklerini ve Büyükşehir’i çağdaş bir anlayışla yönettiklerini kaydeden Seçer, “Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı çağdaştır, milletini kucaklar, vatanına ve bayrağına saygı duyar. Çünkü Atatürk’ün izinden gidiyor. Uygulamaya koyduğu projeleri bu yönde koyar” diye konuştu.
 “Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde çalışanlar huzur içinde çalışıyor”
Belediye başkanı olarak, vatandaşlara siyasi görüşleri ne olursa olsun ayrımcılık yapmadan hizmet götürdüklerini aktaran Seçer, “Biz Anamur’dan Tarsus’a kadar anlayışımızla, uygulamalarımızla, hizmetlerimizle ayrımcılığı toprağın yedi kat dibine gömdük. Hiçbir vatandaşımızı ve çalışanımızı siyasi görüşünden dolayı ayrı koymadık, hor görmedik. Belediyemizde 11 bin insan huzur içinde çalışıyor ve şunu gayet biliyor; ‘Bizim başkanımız adaletli insandır, gecesini gündüzüne katıyor. Mersin’e hizmet etmeye çalışıyor. Bizim belediye başkanımız insanları ayırmayan, işinde, gücünde, ekmeğinde, çocuğunun rızkında olan, çalışan, emek eden, Mersin’e hizmet eden her mesai arkadaşının yanındadır, onu baş tacı yapar, onu kötülüklerden, haksızlıktan korur’” dedi.
 “Siz helalinden ekmeğinizi kazanıyorsanız kimsenin size dokunmaması lazım”
Seçer, çalışma arkadaşlarından; çalışırken Mersin’e hizmet önceliğinin bilincinde olmalarını istediğini söyleyerek, “Benim yaptığım bir görevdir, bir meslek değildir. Belediye başkanı halkın güvenini, desteğini alır, göreve gelir ve görevden gider. Ama sizin durumunuz öyle değil. Siz çocuğunuzun rızkı için, onlara iyi bir gelecek sağlamak ve geçiminizi sağlamak için çalışıyorsunuz. Sizin için hangi belediye başkanı gelirse gelsin, yeter ki o belediye başkanı ayrımcılık yapmasın. Siz helalinden ekmeğinizi kazanıyorsanız kimsenin size dokunmaması lazım” ifadelerine yer verdi.
 “Bundan sonra da Mersin halkına hizmet etmek birinci amacımız olacak”
Bugüne kadar birinci önceliklerinin Mersin halkına hizmet etmek olduğunu ve ikinci dönemlerinde de önceliklerinin aynı olacağını sözlerine ekleyen Seçer, “Siz değerli mesai arkadaşlarımızla bugüne kadar olduğu gibi ikinci dönemimizde de belediyemizde Mersin halkına hizmet etmek birinci amacımız olacak. Mersin Büyükşehir Belediyesi nasıl bugüne kadar uygulamalarıyla Türkiye’nin en başarılı belediye ve belediye başkanları içerisinde en üst sıradaysa bundan sonra da böyle olacak” dedi.
 Seçer’den Büyükşehir emekçilerine; “Belediye başarılıysa sizlerin sayesinde”
Seçer, Büyükşehir’in başarısının, personelinin özverili şekilde çalışmasıyla gerçekleştiğini belirterek, “Memleketimize çok güzel hizmetleri hep beraber yaptık. Sokakları sizler temizlediniz, fakire fukaraya, hastaya sizler ulaştınız. Bir kap sıcak yemeği sizler götürdünüz. Şehrimizin güzelleşmesi için çaba gösterdiniz. En güzel yolları ve kaldırımları yapmak için alın teri döktünüz, güneşin altında, ayazda çalıştınız. Belediye başarılıysa sizlerin sayesinde, belediye takdir görüyorsa sizlerin sayesinde” diye konuştu.
 “Biz hep beraber güçlüyüz” diyerek sözlerine devam eden Seçer, “Bir arada, 86 milyon güçlüyüz. Doğudan batıya, kuzeyden güneye; ayrışmadan, birbirimizi üzmeden, düşmanlaştırmadan güçlüyüz. Mersin de böyle. Mersin küçük Türkiye’dir. Mersin, Türkiye’nin özetidir. Mersin geleceğin yıldızı parlayan, uygarlık, çağdaşlık, huzur ve Atatürk kentidir. Sizlerle beraber 5 yıllık görev süremiz sona erecek. Belediye Başkanınız olarak ülkenin, hatta bölgenin ve dünyanın müstesna bir kentinde belediye başkanı olmaktan övünç ve gurur duyuyorum” dedi.
 “2024 seçimlerinden zaferle çıkacağız”
Yaklaşan 31 Mart seçimlerini hatırlatan Seçer, vatandaşa yapılan hizmetin sonuçlarını sandıkta alacaklarını belirterek, “5 yıllık süre içerisinde yaptığımız hizmetlerin, insanlara davranışımızın, onlarla nasıl iletişim kurduğumuzun sonucunu sandıkta alacağız. Çünkü hesap vereceğiz. 
Son derece samimi ve kalpten konuşuyorum; 31 Mart 2024’te bir belediyenin yönetilme anlayışının insanlara hizmet etmekle, insanları sevmekle başlamasının, ayrımcılık yapılmadan hizmetleri götürmesinin ne sonuçlar vereceğini hep beraber göreceğiz. Ben inanıyorum; Türkiye’de siyasi tarihe örnek olacak bir seçim sonucuyla açık ara, bugüne kadar partime ve bizlere oy vermemiş birçok Mersinlinin oyunu da alarak 2024 seçimlerinden zaferle çıkacağız” ifadelerine yer verdi. Seçer, “Sizleri çok seviyoruz. 
Bizimle beraber aynı yolda, aynı duygular içerisinde, halkımızı severek ve sayarak, onları baş tacı ederek çalıştığınız sürece emin olun başkanınız da sizi baş tacı edecektir. Bundan şüpheniz olmasın” cümleleriyle konuşmasını bitirdi.
 Personel ve aileleri motivasyon pikniği ile motive oldu
Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan personelin eşi Eda Yalınayak, motivasyon pikniğinde ailecek eğlendiklerini belirterek, “Çok güzel ve eğlenceli. Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Çocuğumuz çok eğleniyor. Her şey çok güzel. Böyle etkinliklerin yapılması bizleri mutlu ediyor. Hem bir araya geliyoruz hem başkanımızı görüyoruz” dedi. Ailesiyle birlikte pikniğe katılanlardan Nilgün Özayaz da “Tek kelimeyle harika, çok memnun kaldım. Zaten Başkanımızı da çok başarılı buluyorum” diye konuştu.
 “Çok güzel bir ortam”
Oğlu Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan ve Sucular Mahallesi eski Muhtarı Murat Çolak, “Çok güzel bir ortam. Böyle bir ortamın her zaman olması gerekir. Ailecek geldik, memnunuz. Devamlı olursa daha iyi olur” derken; Büyükşehir’de güvenlik görevlisi olarak çalışan Aygün Öksüz ise, “Eşimle birlikte katıldık. Gayet güzel. Özellikle başkanımızdan memnun olduğumuz için buradayız. Gayet güzel. Bütün belediyeyi tanıdığımızı düşündüğümüz halde çoğunu tanımıyormuşuz. Etkinlik sayesinde tanıştık” dedi.
 Mersin Büyükşehir’de emek veren personelden Ahmet Durmaz da etkinliği çok beğendiğini söyledi. Durmaz; “Çok güzel eğleniyoruz, başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Yine etkinlikler bekleriz” ifadelerine yer verdi.
 Ulaşım Dairesi Başkanlığı’nda şoför olarak görev yapan Yunus Budak ise, “Çok güzel geçti. Bu etkinliği düzenlediği için tebrik ediyorum. Ulaşımdaki arkadaşlarımızla oturuyoruz. Tarsus’taki arkadaşlarımızı da tanıdık, çok memnun olduk” diye belirtti.
 Büyükşehir ve MESKİ personeli doğanın ve yeşilin keyfine vardı
Program kapsamında, Mersin Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası pop konseri verirken, çocuk etkinliklerine katılan çocuklar da doğanın ve yeşilin tadını çıkardı. Katılımcılar türküler eşliğinde halay çekerek eğlencenin tadını çıkardı. Mersin Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ bürokratlarının katıldığı halat çekme yarışında eğlenceli anlar yaşandı.
 Programda ayrıca Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı tarafından bir fotoğraf çekim alanı oluşturuldu ve günün hatırası olarak personele çekilen fotoğrafları baskı şeklinde hediye edildi. 
Başkan Seçer ve Meral Seçer de Piknik Hatırası alanı önünde hem kendileri fotoğraf çektirdi hem de personel ile fotoğraf çekildi.

 

Bu haber toplam 198 defa okunmuştur.
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Yeni Doğuş Gazetesi ©1986 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): 2