:

:

:

TARSUS ÖZELLİĞİNİ KAYBEDİYOR!

4 Temmuz 2018 Çarşamba 09:46
Mehmet AKTOPRAK

TARSUS, HER GEÇEN GÜN BİR ARAP KAZASINA BENZEMESİNE İSYAN EDİYORUM! İŞYERİ AÇARAK, TÜRK ESNAFINA RAKİP OLAN SURİYELİLER!  TARSUS’UN HER MAHALLESİNDE SURİYELİ GÖÇMENLERİN KİRLİLİĞİ İLE KÜLTÜRÜMÜZ YOZLAŞIYOR… PARKLARDA, CADDE VE SOKAKLARDA SURİYELİ GENÇLERİN SALTANATI VAR! SOKAKLARDA BELEDİYE ÇÖP ARABALARINDAN ÇOK SURİYELİ ÇÖP ARABALARI DOLAŞIYOR… 1105 SOKAKTA YAŞAYAN VATANDAŞLARIN ŞİKÂYETLERİNE CEVAP VERECEK YETKİLİ YOK MU?        

SURİYELİ GÖÇMENLERİN 3O BİN KİŞİ NASIL TC’Lİ OLDU?

Bu sorulara cevap verecek yetkili aramak boşuna! Seçilenlerin derdi tekrar seçilmek ve makamını korumak düşüncesinde olunca; vatandaşların beklediği hizmetleri alabilmenin ne kadar zor olduğunu anlatmaya gerek var mı?1105 sokakta eski lağım ceplerinin üstü bordür taşları ile örtülmüş… Suriyeli göçmenleri yemek yağlarının ve pisliklerin döküldüğü yer oluyor. Yağmurlu ve rüzgârlı havalarda lağım ceplerinin kenarlarında çıkan pis kokunun yarattığı kokuları anlatmak için yazdığım makalelerin sayısını unuttum!  Gelen vidanjörler sadece suyu çekiyor… Son olarak gelen vidanjör ana rögardan birçok pislik çıktı. Neler yoktu ki… Bu pisliğin çıkış noktası olarak kültür farkı görülüyor..  Başbakanın bu konudaki açıklaması 3o bin Suriyeli göçmenin TC’lı olduğunu açıklamasının tek nedeni seçimde oy kullanmalarının düşünülmesi mi?                                                                    

DİNLERİN MERKEZİ TARSUS, GELEN GÖÇLERLE HUZURUNU KAYBETMEK ÜZERE!

Gerçek olan gelen göçmenlerin kültür anlayışı ile çatışan Türk kültürü arasındaki uzlaşma kültürü arasındaki farklı görüşler… Tarsus, geçmiş dönemden bugüne kadar, yaşayanların ortak birliği olan vatan, bayrak, dil ve Din Birlikliyi olmakta… Suriyeli göçmenlerin sadece din var. Toplumsal olarak anlaşmamız mümkün değil! Dil birlikliyi yok… Kültür birlikliyi yok! Toplumda davranış ve tavır yetersizliği var. Elektrik ve su harcamalarına bakıldığında yüklü para geliyor! Acaba! Bu miktarlar ödeniyor mu? Yoksa! Bu harcamalar bizden mi kesiliyor? Bu misafirlik çok uzadı ve sıkmaya başladı! Türkiye’de çok fakir vatandaşlarımıza yapılması gerekli maddi ve manevi destek yetersiz kalıyor… Türk ekonomisine olan katkısı olduğunu söyleyenlere  bu katkıyı açıklama cesaretini göstermelerini istemek her vatandaşın görevi olmalıdır..  

TÜRKİYE’NİN DİNİ VE MANEVİYATINI İSTİSMAR EDENLER… 

Türklerin sosyal yaşamına bakıldığında; misafire en çok sevgi-saygısının yanında, misafirini doyuran bir kültür bütünleşmesinin yarattığı “Misafiri saygı ile karşıla! Hürmette kusur etme! Karnını doyur! İhtiyaçlarını karşıla!” İşte, samimi Müslüman bu düşünceye sahip olduğu müddetçe(!) vicdanımızı sömürenler her dönemde karşımıza çıkarlar..      

MÜSLÜMAN ÜLKELERE BAKILDIĞINDA, YARDIM EN ÇOK TÜRKİYE’DEN GÖNDERİLİR…

Arap Müslümanlığına bakın; İsrail’in Filistinlere yaptığı baskı rejimine “ DUR” diyecek olan kaç tane Arap Ülkesinin desteğini almış… Sadece Türkiye’nin desteği var.   Afrika ülkelerde yaşayan Müslümanlara Türkiye maddi ve manevi destek vermeye devam ediyor.

Avrupa sömürge devletleri Asya ve Afrika coğrafyasında girdikleri ülkelerin alt ve üst değerlerini işleterek, bu değerleri kendi ülkelerine göndermiş ve ekonomilerine destek oldular. İlginç olanı bu ülkelere kendi dillerini konuşmalarını öğretmiş ve şimdi İspanyolca, Portekizce, İngilizce ve Fransızca konuşarak anlaşıyor…  Kültürlerini ve dillerini sömürü döneminde yaymış olan bu ülkelere bakıldığında; Osmanlı döneminde doğu’da Ruslara destek veren Ermeni ve Rum çetelerinin başlattığı terör olaylarını önlemek için alınan tedbirlerde ölenleri Osmalı’nın bilerek öldürdüğü hala söylenir… Avrupalı ülkelerin Afrika’da yaptıkları sömürüyü, ölümü ve insanlığını unutmuş görünüyorlar..                    

GÜNÜN SÖZÜ: AVRUPALI ÇIKARLARI İÇİN DEMOKRASİ, ÖZGÜRLÜK, İNSAN HAKLARI UNUTURLAR! DESPOT YÖNETİMİ İLE SÖMÜRÜLEN ÜLKENİN İNSANLARININ BİRÇOĞU VATANDAŞLARI OLMUŞTUR! (Mehmet AKTOPRAK)

Bu yazı toplam 288 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın diğer makaleleri
 • FUTBOL SÜRPRİZ SONUÇLARA GEBEDİR! 19 Şubat 2019 Salı 11:13
 • UYUŞTURUCU MADDELER İNSANLIĞI TEHDİT EDİYOR18 Şubat 2019 Pazartesi 10:41
 • ÇİPRAS TÜRKİYE’YE NEDEN GELDİ?15 Şubat 2019 Cuma 10:21
 • DENİZLİ'NİN HOROZU ADANA DEMİR SPORU 5-1 YENDİ VE 42 PUANLA ZİRVEYE OTURDU… 14 Şubat 2019 Perşembe 09:43
 • YÖNETİM ACİL TEDBİRLER ALMALIDIR!13 Şubat 2019 Çarşamba 10:12
 • HAKEM HATALARI DEVAM EDİYOR12 Şubat 2019 Salı 11:16
 • BELEDİYE BAŞKANI BAYAN NEDEN OLMASIN?11 Şubat 2019 Pazartesi 09:56
 • AKP’NİN BORÇLU BELEDİYE BAŞKANLARI REKOR KIRDI8 Şubat 2019 Cuma 08:42
 • BURSA SPOR ALTYAPI GENÇLER İLE GURURLU VE UMUTLU 7 Şubat 2019 Perşembe 09:55
 • BAL LİGİ 5.GRUPTA 31 PUANLA 68 AKSARAY LİDER…6 Şubat 2019 Çarşamba 10:16
 • TARSUS İDMAN YURDU PUAN VE GÜÇ KAYBEDİYOR!! 5 Şubat 2019 Salı 11:40
 • MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINDA DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK! 4 Şubat 2019 Pazartesi 10:42
 • TARSUS İDMAN YURDU DIŞ SAHADA ETİMESGUT İLE OYNAYACAK1 Şubat 2019 Cuma 08:57
 • 2. LİG BEYAZ GRUP LİDERİ SARIYER 41 PUANLA SÜRDÜRÜYOR31 Ocak 2019 Perşembe 09:21
 • BURSA SPOR’UN ALTYAPISI GENÇLERLE GURUR VE UMUT DUYUYOR 30 Ocak 2019 Çarşamba 08:40
 • TARSUS SAHASINDA TOKAT SPOR İLE 2-2 BERABERE KALDI29 Ocak 2019 Salı 08:34
 • KULÜPLER MALİ VE İDARİ YÖNÜNDEN GÜÇLENDİRİLECEK28 Ocak 2019 Pazartesi 08:13
 • KULÜPLERİN ÇALIŞTIRICI SORUNU25 Ocak 2019 Cuma 07:50
 • GENÇLER KULÜPLERİN GELECEĞİ OLMALIDIR24 Ocak 2019 Perşembe 08:20
 • AKILLI İNSANLAR VE ÜLKELER23 Ocak 2019 Çarşamba 08:41
 • Yeni Doğuş Gazetesi ©1986 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.

  Haberler

  Mersin Haber

  Tarsus Haber
  Oluşturma süresi(ms): 2