:

:

:

TARSUS ÖZELLİĞİNİ KAYBEDİYOR!

4 Temmuz 2018 Çarşamba 09:46
Mehmet AKTOPRAK

TARSUS, HER GEÇEN GÜN BİR ARAP KAZASINA BENZEMESİNE İSYAN EDİYORUM! İŞYERİ AÇARAK, TÜRK ESNAFINA RAKİP OLAN SURİYELİLER!  TARSUS’UN HER MAHALLESİNDE SURİYELİ GÖÇMENLERİN KİRLİLİĞİ İLE KÜLTÜRÜMÜZ YOZLAŞIYOR… PARKLARDA, CADDE VE SOKAKLARDA SURİYELİ GENÇLERİN SALTANATI VAR! SOKAKLARDA BELEDİYE ÇÖP ARABALARINDAN ÇOK SURİYELİ ÇÖP ARABALARI DOLAŞIYOR… 1105 SOKAKTA YAŞAYAN VATANDAŞLARIN ŞİKÂYETLERİNE CEVAP VERECEK YETKİLİ YOK MU?        

SURİYELİ GÖÇMENLERİN 3O BİN KİŞİ NASIL TC’Lİ OLDU?

Bu sorulara cevap verecek yetkili aramak boşuna! Seçilenlerin derdi tekrar seçilmek ve makamını korumak düşüncesinde olunca; vatandaşların beklediği hizmetleri alabilmenin ne kadar zor olduğunu anlatmaya gerek var mı?1105 sokakta eski lağım ceplerinin üstü bordür taşları ile örtülmüş… Suriyeli göçmenleri yemek yağlarının ve pisliklerin döküldüğü yer oluyor. Yağmurlu ve rüzgârlı havalarda lağım ceplerinin kenarlarında çıkan pis kokunun yarattığı kokuları anlatmak için yazdığım makalelerin sayısını unuttum!  Gelen vidanjörler sadece suyu çekiyor… Son olarak gelen vidanjör ana rögardan birçok pislik çıktı. Neler yoktu ki… Bu pisliğin çıkış noktası olarak kültür farkı görülüyor..  Başbakanın bu konudaki açıklaması 3o bin Suriyeli göçmenin TC’lı olduğunu açıklamasının tek nedeni seçimde oy kullanmalarının düşünülmesi mi?                                                                    

DİNLERİN MERKEZİ TARSUS, GELEN GÖÇLERLE HUZURUNU KAYBETMEK ÜZERE!

Gerçek olan gelen göçmenlerin kültür anlayışı ile çatışan Türk kültürü arasındaki uzlaşma kültürü arasındaki farklı görüşler… Tarsus, geçmiş dönemden bugüne kadar, yaşayanların ortak birliği olan vatan, bayrak, dil ve Din Birlikliyi olmakta… Suriyeli göçmenlerin sadece din var. Toplumsal olarak anlaşmamız mümkün değil! Dil birlikliyi yok… Kültür birlikliyi yok! Toplumda davranış ve tavır yetersizliği var. Elektrik ve su harcamalarına bakıldığında yüklü para geliyor! Acaba! Bu miktarlar ödeniyor mu? Yoksa! Bu harcamalar bizden mi kesiliyor? Bu misafirlik çok uzadı ve sıkmaya başladı! Türkiye’de çok fakir vatandaşlarımıza yapılması gerekli maddi ve manevi destek yetersiz kalıyor… Türk ekonomisine olan katkısı olduğunu söyleyenlere  bu katkıyı açıklama cesaretini göstermelerini istemek her vatandaşın görevi olmalıdır..  

TÜRKİYE’NİN DİNİ VE MANEVİYATINI İSTİSMAR EDENLER… 

Türklerin sosyal yaşamına bakıldığında; misafire en çok sevgi-saygısının yanında, misafirini doyuran bir kültür bütünleşmesinin yarattığı “Misafiri saygı ile karşıla! Hürmette kusur etme! Karnını doyur! İhtiyaçlarını karşıla!” İşte, samimi Müslüman bu düşünceye sahip olduğu müddetçe(!) vicdanımızı sömürenler her dönemde karşımıza çıkarlar..      

MÜSLÜMAN ÜLKELERE BAKILDIĞINDA, YARDIM EN ÇOK TÜRKİYE’DEN GÖNDERİLİR…

Arap Müslümanlığına bakın; İsrail’in Filistinlere yaptığı baskı rejimine “ DUR” diyecek olan kaç tane Arap Ülkesinin desteğini almış… Sadece Türkiye’nin desteği var.   Afrika ülkelerde yaşayan Müslümanlara Türkiye maddi ve manevi destek vermeye devam ediyor.

Avrupa sömürge devletleri Asya ve Afrika coğrafyasında girdikleri ülkelerin alt ve üst değerlerini işleterek, bu değerleri kendi ülkelerine göndermiş ve ekonomilerine destek oldular. İlginç olanı bu ülkelere kendi dillerini konuşmalarını öğretmiş ve şimdi İspanyolca, Portekizce, İngilizce ve Fransızca konuşarak anlaşıyor…  Kültürlerini ve dillerini sömürü döneminde yaymış olan bu ülkelere bakıldığında; Osmanlı döneminde doğu’da Ruslara destek veren Ermeni ve Rum çetelerinin başlattığı terör olaylarını önlemek için alınan tedbirlerde ölenleri Osmalı’nın bilerek öldürdüğü hala söylenir… Avrupalı ülkelerin Afrika’da yaptıkları sömürüyü, ölümü ve insanlığını unutmuş görünüyorlar..                    

GÜNÜN SÖZÜ: AVRUPALI ÇIKARLARI İÇİN DEMOKRASİ, ÖZGÜRLÜK, İNSAN HAKLARI UNUTURLAR! DESPOT YÖNETİMİ İLE SÖMÜRÜLEN ÜLKENİN İNSANLARININ BİRÇOĞU VATANDAŞLARI OLMUŞTUR! (Mehmet AKTOPRAK)

Bu yazı toplam 251 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın diğer makaleleri
Yeni Doğuş Gazetesi ©1986 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.

Haberler

Mersin Haber

Tarsus Haber
Oluşturma süresi(ms): 1