:

:

:

EVREN NEDEN VAR? NASIL VAR OLDUK?

13 Haziran 2018 Çarşamba 09:04
Mehmet AKTOPRAK

Toplum olarak bu soruları sormaktan kaçınıyor, cevapları bulmanın imkânsızlığı düşünürüz… Bazılarımız yaşamanın evrim sonucu rastgele meydana geldiğine inanan ve böyle soruları anlamsız buluyor. Tarih ve Biyoloji Profesörü olan William Provine “Hiçbir tanrı ve hiçbir amaç yok… Ahlak kurallarının dayandığı bir temel yok, yaşamın bir anlamı yok.” Diyor. Bu görüşe katılmayanlar olabilir… Evrenin ustaca işlenmiş ve zekice tasarlamış yasalarla yönetildiğini zanneden kimseler yok mu?  Doğanın etkilediği tasarımları taklit ederek yapan tasarımcıların olduğu bir dünyada yaşıyoruz… Bu durumu fark eden  evrimciler görüşlerini değiştirmek için tekrar gözden geçirmeye karar verdiler.. 

DR. ALEKSEY MARNOV VE BEYİN SİNİR CERRAHİ UZMANI…

Dr. Aleksey “ Gittiğim okullarda ateizm ve evrim öğretildi. Allah’a inanan herkes cahil olarak görülürdü. 1990 yılında Aleksey’in düşüncesi değişmeye başlar. Her şeyin ardında mantıksal bir neden arardım. Örneğin insan beyni.  Bu muhteşem organ, bilinen evrendeki en karmaşık yapı olarak isimlendirilir.  Beynimiz bilgi ve beceri öğrenmesi, insan ölünce de işlevini kaybetmesi için mi tasarlanmıştı? Bu düşünce mantıksız gelebilir.  Neden varız?  Yaşamın amacı ne nedir? Diye düşünmeye başladım. Bu konu üzerinde uzun bir süre düşündükten sonra bir Yaratıcının olduğuna inandım. Daha sonra yaşamamın amacını bulmaya çalışırken Kutsal Kitabı ateist olan doktor eşim ile araştırmaya başladık. Kutsal Yazılardan “Allah’ın insanlarla ilgili bir amacı olduğunu öğrendik.” Bu iki doktor karı-koca  tanrının varlığına inananlardan..  

BİLİM İNSANI DR. HUABİ YİN…                                                                                        

Fizik okudu…  Maddenin dördüncü hali olarak kabul edilen plazma üzerine yıllarca araştırma yaptı. Plazma, büyük oranda elektronlardan, artı yüklü iyonlarda oluşur. Dr Huabi “ Biz bilim insanları ne zaman evrenle ilgili bir araştırma yapsak, kusursuz bir şekilde işleyen yasaların oluşturduğu büyük bir düzen görüyoruz. Kendi kendime sorardım ”Bu yasalar nasıl oluştu? Diye düşünürdüm. Basit bir ocağın bile ısısını dikkatle ayarlamak gerekiyorsa, güneşin ısısını kontrol eden yasalardan kim sorumlu?  Kutsal kitabın ilk cümlesi olan “ Başlangıçta Allah gökleri ve yeri yarattı” Bilinen bir gerçek olan birçok şeyin nasıl çalıştığını açıklar. Bu gibi sorulara cevap alırsınız: Beyin hücreleri nasıl çalışır? Güneş nasıl ısı ve ışık üretir? Aleksey ve Huabi fark ettiği gibi çok önemli sorulara cevap verir ve nedenlerini açıklar. Evren neden vardır? Neden yasalarla yönetilir?  Neden varız? Kutsal kitaba bakıldığında şöyle der:” Allah, yeryüzünün boş yere yaratmadığı, üzerinde yerleşilsin diye şekil verdi. İnsanlar ister Müslüman, isterse Hıristiyan, istese ateizm veya başka bir dine inansın. Her insanın düşüncesinde mutlaka bir yaratıcının olduğu düşüncesi zamanla gelişir ve Allah’ın oluşumu beyin içinde oluşur ve gelişir..  Bilim ve ilim sayesinde beynimizde oluşan sorulara cevap verecek hale gelmemizi sağlayan “Allah’tan başka bir yaratığın olmadığı anlaşılır” Evrenin sahibi olan Allah’tan başka bir yaratığın olmadığı Kutsal kitaplarda açıkça yazılıdır..

GÜNÜN SÖZÜ: ALLAH, KULLARINI NEDEN YARATMIŞTIR?  KENDİNE BİAT ETMELERİ VE İBADET EDEREK, ALLAH’IN YARATICI OLDUĞUNU VE KULLARININ  HATIRLAMASINI İSTER… (Mehmet AKTOPRAK)                                                                     

Bu yazı toplam 320 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın diğer makaleleri
Yeni Doğuş Gazetesi ©1986 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.

Haberler

Mersin Haber

Tarsus Gazetesi
Oluşturma süresi(ms): 2