:

:

:

Talay, “Mersin’i Dünya Kenti Yapacak Projeleri Hayata Geçireceğiz”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Başdanışmanı, Kültür eski Bakanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan a. Adayı olarak seçime yönelik çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren M. İstemihan Talay, gittiği her yerde halkın sevgi seliyle karşılanırken, Mersin’i dünya kenti haline dönüştürecek birbirinden değerli projeleri hayata geçireceklerini söyledi.
Tarih: 6 Mart 2018 Salı 10:49
Talay, “Mersin’i Dünya Kenti Yapacak Projeleri Hayata Geçireceğiz”
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

SÖZ DEĞİL, GÜVEN VERİYORUZ

Söz veren değil, güven veren bir anlayışın sahibi olduğunu, gerek Milletvekilliği, gerek Bakanlığı dönemlerinde yaptıkları hizmetlerle başta Mersin halkı olmak üzere tüm Türkiye’de güven veren bir siyasetçi olarak tanındığını belirten Talay, “Biz icraatlarımızla, hizmetlerimizle tanındık ve anıldık.” Dedi.

Tüm Mersin halkının Ankara’daki ‘Dost Kapısı’ olduğunu, bunu 7’den 77’ye kadar tüm hemşehrilerinin çok iyi bildiğinin özellikle dile getiren CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan a. Adayı ve CHP Genel Başkan Başdanışmanı İstemihan Talay,  “Önümüzdeki  2019 yılında hem Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve tüm ilçelerin Belediye Başkanlıklarına talibiz.2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler ve ardından yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri Türkiye’nin kader seçimidir. Biz CHP olarak aziz hemşehrilerimize ve tüm halkımıza güveniyor ve inanıyoruz ki; CHP başta önce Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanacak, ardından Türkiye genelinde büyük bir destan yazarak tek başına iktidara gelecek” diye konuştu.

MESLEK ODALARI, STK VE OTO GALERİCİLER SİTESİ ZİYARETLERİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Başdanışmanı, Kültür eski Bakanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan a.adayı M. İstemihan Talay’ı gittiği her yerde halk bağrına basarken, vatandaşlar kendisini Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı yapmaya kararlı görünüyor.

Mersin Karadenizliler Derneği, Urfa Suruçlular Derneği, Sivaslılar Vakfı, çeşitli iş adamları ve işletmeler, Mersin Oto Galericileri Sitesi, Toroslar Halkkent’te mahalle toplantısı, Karacailyas’ta halkla toplantı, Adanalıoğlu ve Karaduvar’da vatandaş ve esnaf ziyaretleri ile taziyelerde bulunan İstemihan Talay, Mersin'i karış karış dolaşarak, halkla kucaklaşmayı aralıksız olarak sürdürmeye devam edeceklerini ifade etti.

 CHP Genel Başkan Başdanışmanı, Kültür eski Bakanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan a. Adayı M. İstemihan Talay, dükkan dükkan, esnaf esnaf, ev ev,  kapı kapı dolaşarak, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileriyle bir araya gelerek 2019’da yapılacak olan yerel ve genel seçimlere çok sıkı bir şekilde hazırlanmaya devam edeceklerini vurguladı.

HALKIN, ESNAFIN SORUNU BİZİM SORUNUMUZDUR

Gidip, ziyaret ettiği her yerde sevgi ve saygı seliyle karşılanıp, halkın bağrına bastığı İstemihan Talay, “Halkımızın ve esnaflarımızın sorunları bizim sorunumuzdur. Sorunları dinliyor ve çözüm yollarını anlatıyoruz. Ayrıca Belediye Başkanlığını kazandığımızda Mersin’imiz ve ilçelerimize yönelik olarak düşüncelerimizi anlatıyoruz. Biz geçmişte ne söz verdiysek hepsini fazlasıyla yerine getirmiş bir anlayışa sahibiz. Bu nedenle halkımız bize güveniyor, halkımız bizim çok başarılı olacağımızdan son derece eminler.” dedi.

ÜZÜNTÜLER PAYLAŞILDIKÇA AZALIR

CHP Genel Başkan Başdanışmanı, Kültür eski Bakanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan a. Adayı İstemihan Talay, Adanalıoğlu’nda vefat eden Bedriye Genç, Bahayi Demir ve Derviş Söyle ile Karaduvar mahallesinde vefat eden Katife Bucak’ın ailelerini ziyaret ederek, taziyede bulundu.

“Dünyanın değişmeyen tek gerçeği ölümdür” diyen CHP’li Talay, “Üzüntüler paylaşıldıkça azalır, sevinçler ise paylaşıldıkça çoğalır. Vefat eden hemşehrilerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diliyoruz. Biz Karaduvar ve Adanalıoğlu’ndaki hemşehrilerimizin acılarını paylaştık” dedi.

MERSİN’DE YAŞAYAN HERKES MERSİNLİ’DİR VE HERKES BAŞIMIZIN TACIDIR

Mersin’de yaşayan herkesin Mersinli olduğunu ve Mersinli olmanın ayrıcalığına sahip olduğunu dile getiren İstemihan Talay, “Nereli olup olmadığımız, hangi etnik kökenden gelip gelmediğimiz önemli değildir. Önemli olan hepimizin ülkemizi, vatanımızı, bayrağımızı sevmemizdir ve bu anlayış doğrultusunda hep birlikte barış içinde kardeşçe yaşamamızdır. “ dedi.

Kent yönetiminin doğumdan ölüme kadar herkes için çok önemli olduğunu, Mersin’de yaşayan herkesin eşit, adil ve en güzel hizmetleri almayı hak ettiğini vurgulayan Talay, “Bugün baktığımızda Mersin’de hizmetler yeterli değildir ve Mersinliler memnuniyetsizliklerini her fırsatta dile getirmektedirler. Mersin’in dört bir yanına çağın gerektirdiği çağdaş hizmetleri sunacağız. Biztüm hemşehrilerimize Mersin’de yaşamanın ayrıcalıklı olduğunu hizmetlerimizle hissettireceğiz. Mersin’de yaşayan tüm hemşehrilerimiz hizmetlerin en güzelini hak ediyor.” Diye konuştu.

MERSİN HEPİMİZİNDİR, MERSİN’İ YATIRIM CENNETİ YAPACAĞIZ

Mersin’de herkesin birlik ve beraberlik içinde barış ve kardeşlik içinde yaşayacağını, Mersin’in özgürlük kenti olduğunun altını çizen Talay, “Mersin’imiz ve ilçeleri her türlü doğal güzellik ve zenginliklere sahiptir. Yeter ki iyi bir yönetim sergileyin” dedi.

Mersin’i yatırım cenneti yapacaklarını, yatırımcıların Mersin ve ilçelerine yatırım yapmalarına olanak sağlayacak tüm hizmetleri sunacaklarının müjdesini veren Talay, Mersin’in Türkiye’nin yatırım yapılabilecek en güzel ve en özel illerinin başında geldiğini, önemli olanın bunu hayata geçirebilecek yönetimin iş başında olmasını sağlamak olduğunu, kendilerinin yerli ve yabancı girişimcileri Mersin’e çekebilecek bir deneyim, birikim ve anlayışa sahip olduklarını kaydetti.

Talay, adil, halkçı, demokrat ve özgürlükçü bir yönetim anlayışını Mersin Büyükşehir Belediyesinde hakim kılacaklarından kimsenin şüphesinin bulunmadığını belirterek, “Bizim yönetimimizde kadına, engellisine, öğrencisine, iş insanlarına, çiftçisine, kentlisine, esnaflarına, kısaca Mersin’in tüm katmanlarına ve dinamiklerine her türlü kolaylık ve destek sağlanacaktır. Mersin hepimizindir, Mersin hepimizin geleceğidir” şeklinde konuştu.

MERSİN’DE HEDEFİMİZ ENAZ YÜZDE 45 OY ALMAK

Türkiye'nin 2019 seçimlerinde AKP İktidarından kurtulacağının altını çizen Talay, “Türkiye 15 yıldır karanlığa sürüklenen AKP iktidarından önümüzdeki seçimlerde kurtulacaktır. Halkımız sabırsızlıkla 2109 yılında yapılacak olan seçimleri bekliyor.” dedi.

İstemihan Talay, “Bugün ülkemizde iş dünyası da, işçiler de, emekliler de, esnaflar da,çiftçiler de; kısaca her meslek erbabından vatandaşlarımız AKP’nin zulüm dolu iktidarından kurtulmak istiyor. Hep birlikte el ele vererek 2019 yılında yapılacak seçimlerde AKP iktidarından kurtulacağız. Başka çaremiz yok, hep birlikte; bir olacağız, diri olacağız, iri olacağız, el ele vererek AKP iktidarına son vereceğiz.” diye konuştu.

AYDINLIK GELECEK, CHP İKTİDARIYLA GELECEK

Türkiye’yi karanlık AKP iktidarından kurtarıp esenliğe çıkaracak tek partinin Cumhuriyet Halk Partisi olduğunun herkesçe bilinmesi gerektiğini vurgulayan İstemihan Talay, 2019 yılında yapılacak olan yerel seçimler ve ardından yapılacak olan genel seçimler ile Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi seçimine, parti teşkilatlarımızla birlikte istikrarlı, sistemli, planlı ve proğramlı bir şekilde hazırlanmaya devam ettiklerini dile getirdi.

Gittiği her yerde gördüğü ilgi ve alakadan dolayı son derece mutluluk duyduğunu vurgulayan İstemihan Talay'ın geçmişteki büyük hizmetlerini asla unutmayacaklarını belirten vatandaşlar, Talay'ı CHP'den Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı görmek istediklerini ve bunun için tüm güçleriyle kendisinin yanında olduklarını ve bundan sonra da yanında olacaklarını dile getirdiler.

MERSİNLİLER GELECEĞİNE CHP İLE SAHİP ÇIKACAK

Cumhuriyet Halk Partisi’nin, 2019 yılında yapılacak olan yerel ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi seçiminde en güçlü ve en iddialı parti olduğunu ifade eden İstemihan Talay, “CHP olarak ilk hedefimiz Mersin’de yerel seçimde en az yüzde 45 oranında oy alarak seçimi kazanmaktır. Biz iddia ediyoruz; Mersin Büyükşehir Belediyesini yüzde 45 -yüzde 60 bandında oy alarak kazanmaya odaklandık. 2019 yerel ve genel seçimlerinde Mersin’de büyük bir başarı destanı yazacağız. Yerel seçimlerde elde edeceğimiz zaferle 2019 yılının Kasım ayında yapılacak olan genel seçimlerinde tüm Türkiye’ye “Biz Mersin’de bunu başardık. Genel seçimlerde de AKP’yi Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi seçimlerinde de iktidardan indirip, halkın iktidarını, CHP’nin iktidarını kuracağız” mesajını vereceğiz.” Şeklinde sözlerini tamamladı.

Bu haber toplam 458 defa okunmuştur.
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Yeni Doğuş Gazetesi ©1986 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.

Haberler

Mersin Haber

Tarsus Gazetesi
Oluşturma süresi(ms): 3