:

:

:

MESKİ'nin Özelleştirileceği ve İşçi Çıkarılacağı İddiaları Boş Çıktı

Son günlerde MESKi'nin özelleştirileceği ve işçi çıkarımı yapılacağı iddiaları ile ilgili yaptığımız araştırmalar neticesinde MESKİ yetkililerinden aldığımız bilgi şu şekilde;
Tarih: 16 Haziran 2020 Salı 14:11
MESKİ'nin Özelleştirileceği ve İşçi Çıkarılacağı İddiaları Boş Çıktı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Son günlerde MESKi'nin özelleştirileceği ve işçi çıkarımı yapılacağı iddiaları ile ilgili yaptığımız araştırmalar neticesinde MESKİ yetkililerinden aldığımız bilgi şu şekilde;
"Genel Müdürlüğümüz tarafından tespit edilen ve vatandaşlarımızdan gelen altyapı talepleri doğrultusunda Mersin İli, Gülnar İlçesi’nde bulunan toplam 50 mahallemizde mevcut, yeni yapılacak ve yenilenmesi gereken içme suyu, kanalizasyon, yağmursuyu ve abone bağlantılarının döşenmesi işleri yapılmaktadır.  Daha önceleri yapılan işlerin bir kısmı idaremiz çalışanları tarafından, büyük çaptaki işler ise ihale yolu ile yüklenici eliyle yapılmaktaydı. Bu iş ve işlemleri yerine getirebilmek amacıyla her seferinde ihale için ayrı ayrı hazırlık süreçleri yaşanmakta bu nedenle de hizmetin yerine getirilmesi uzun zaman almaktaydı.  
İdaremiz tarafından ihaleye çıkarılan “Mersin İli Gülnar-Mut İlçeleri İçme suyu, Kanalizasyon ve Yağmursuyu Hatlarının Onarım ve Yenilenme İnşaatı” işi kapsamında temel dolgu malzemesi, HDPE boru ve ek parçaları, vana, fittings malzemeleri, HDPE koruge boru ve ek parçaları, prefabrik muayene baca malzemeleri ve benzeri malzemelerin kullanılması sağlanarak 24 saat çalışma esasına göre, arızalanan kanalizasyon, yağmursuyu ve içme suyu hatlarının yüklenici tarafından hazırda bulundurulan ekipler vasıtasıyla tespit edilen ve vatandaşlarımızdan gelen altyapı talepleri hızla çözüme kavuşturularak kesintisiz içme suyu ve kanalizasyon hizmeti verilmesi sağlanmıştır.
Ayrıca yine bu kapsamda içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon arızaları ve vidanjör hizmetlerinin de vatandaşlarımıza hızlı bir şekilde verilmesi amaçlanmıştır.
İhale öncesi son bir yıl içinde yapılan işler ile ihale yapıldıktan sonra iki ayda yapılan işlere ait kıyaslama aşağıdaki gibidir.
1.    Son 12 ay içerisinde 25 adet depo bakım onarımı yapılmış iken, ihale yapıldıktan sonra 2 ay içerisinde 15 adet depo bakım onarımı yapılmıştır.
2.    Son 12 ay içerisinde 12.100 metre içme suyu hattı döşenmiş iken, ihale yapıldıktan sonra 2 ay içerisinde 11.500 metre içme suyu hattı döşemesi yapılmıştır.
3.    Son 12 ay içerisinde 1.503 adet içme suyu arızasına müdahale yapılmış iken,  ihale yapıldıktan sonra 2 ay içerisinde 436 adet içme suyu arızasına müdahale yapılmıştır.
4.    Son 12 ay içerisinde 2.026 adet vidanjör kuyu çekimi yapılmış iken, ihale yapıldıktan sonra 2 ay içerisinde 906 adet vidanjör kuyu çekimi yapılmıştır.
Bu haber toplam 2887 defa okunmuştur.
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Yeni Doğuş Gazetesi ©1986 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): 1