:

:

:

Kuyumcular Odası Artık Yok

Kuyumcu ve Saatçi Üyeler, Tarsus Madeni Sanatkarlar Odası Bünyesine Katıldı
Tarih: 14 Ocak 2019 Pazartesi 10:14
Kuyumcular Odası Artık Yok
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

Tarsus Kuyumcular Odasının üye sayısının gereken rakamın altında düşmesi sebebiyle Tarsus Madeni ve Sanatkarlar Odası, çatısı altında toplanmasına karar verildi.

Tarsus Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Kaplan Kiltaş, kentte faaliyette olan kuyumcu ve saatçi üyelerinin bağlı bulundukları Kuyumcular Odasındaki üyeliklerinin, kendi bünyelerine geçtiğini duyurdu.

-65 KUYUMCU VE SAATÇİ, MADENİ VE SANATKARLAR ODASINA KATILDI-

Kiltaş, bağlı bulundukları Kuyumcular Odasının Bakanlık sistemi üzerinde oda üye sayısının olması gereken üye sayısının altına düşmesi dolayısıyla Mersin Esnaf Sanatkarlar Odası Birliğinin 16/07/2018 tarihli yazısına istinaden Tarsus Kuyumcular Odasına bağlı kuyumcu ve saatçi üyeler odamıza aktarıldığını ve  Odalarının  20/07/2018 tarih ve 13 sayılı kararı ile odamıza aktarım kayıtlarının oluşturulduğunu, aktarılan 65 üyenin bütün işlemlerinin bundan böyle taraflarınca yürütüleceğini belirtti.

Tarsus Madeni ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mahmut Kiltaş, aralarına katılan kuyumcu ve saatçi esnaflarına ilişkin oda işleyişleri ve faaliyetleri hakkında bilgiler vererek, şunları söyledi:

Tarsus Madeni Sanatkarlar odası olarak aktif  1021  üyeyi temsil etmekteyiz. Odamıza bağlı üyelerimiz genel sanayi esnafıdır.
Odamız tarafından üyelerimizin ihtiyaçları doğrultusunda Maliye, Belediye, Sigorta Müdürlüğü, çeşitli kurum ve kuruluşlarda işlemlerinde oda başkanımız ve yönetim kurulu olarak yardımcı olmaktayız. 
Odamız bütün iş ve işlemleri mevcut adresimizde oda binamızda yapmaktayız. 
Odamız tarafından basit usul muhasebe tutulmaktadır. Şuan aktif 262 muhasebe dosyamız bulunmaktadır. 
Odamız yönetim ve denetim kurulu ayda 1 defa toplanıp esnaf sıkıntılarına çözüm arayıp kararlar almaktadır. 
Esnaflarımızın cenaze düğün nişan sünnet gibi iyi ve kötü günlerinde haber verildiği sürece yanlarında olmaya çalışmaktayız.
Ayrıca üyelerimizin 1. Derece yakınlarının cenazelerini msj yolu ile diğer esnaf arkadaşlarına her zaman duyurmakta yas yerine katılım sağlamaktayız.
Odamızın Medicalpark hastanesi Mayagöz kadın doğum hastanesi ile anlaşması bulunmaktadır. Ayaklı hastada %10 indirim uygulanmaktadır. Mevcut hastanelerde madeni san.odası üyesi olduğunuzu söylemeniz yeterlidir.
Sizlerin 2 senede 1 yaptırması gereken tartı aleti muayenesi için ksk danışmanlık kalibrasyon ve eğitim hizmetleri yetkili muayene servisi ile anlaşmış bulunmaktayız. Daha önceki yıllarda da bu firma sizlerin işlemlerini halletmekteymiş. Bu sene muayenesi biten esnaflarımızın  listesi elimizde mevuttur. Ksk danışmanlık ile yaptığımız görüşmeler neticesinde firma elemanları dükkanlarınıza gelip formu doldurup bütün işlemleri kendileri gerçekleştirecektir. Sizler hiçbir evrak işi ile uğraşmayacaksınız.
Kuyumculara yönelik whatsapp grubunda elimizden geldiğince sizlere tavsiye edilen satış fiyatını göndermeye çalışıyoruz.
Sizlerde takdir edersiniz ki sadece kuyumcular esnafına yönelik bir oda olmadığımızdan dolayı detaylandıramıyoruz. 
Son günlerde duyduğumuz şikayetlerden biri özel günlerde pazar günlerinde bazı esnaflar tarafından açık olmasıdır.Biz bu konu hakkında yaptırım uygulayamayız ama sizler kendi aranızda ortak bir karar verebilirsiniz. Örneğin biz esnaflarımıza yaz mesaisi saati uyguluyoruz yaz başında okullar kapandıktan sonra esnafa duyuru yapıyoruz cumartesi saat 2 den sonra esnaflara kapatmalarını bildiriyoruz. Yaptırım işlemi yok ama esnaflarımız bu sisteme alıştığı için %90ı kapatıyor. Sizler de de ortak bir karar verilirse biz gerekli duyurularımız yaparız”

Bu haber toplam 165 defa okunmuştur.
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Yeni Doğuş Gazetesi ©1986 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.

Haber

Mersin Haber

Tarsus Haber
Oluşturma süresi(ms): 1