:

:

:

İstemihan Talay Tarsus’ta Oda Başkanlarını Ziyaret Etti

Kurultayın sona ermesiyle birlikte yeniden seçim bölgesi olan Mersin ve ilçelerine dönerek 2019 yerel ve genel seçimlere yönelik çalışmalarını sürdürmeye başlayan Kültür eski Bakanı, CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan a. Adayı İstemihan Talay, Tarsus’ta seçimlerini tamamlayan Meslek Odası Başkan ve Yöneticilerini ziyaret etti.
Tarih: 8 Şubat 2018 Perşembe 10:47
İstemihan Talay Tarsus’ta Oda Başkanlarını Ziyaret Etti
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

Gittiği her yerde sevgi seliyle karşılanan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Başdanışmanı, Kültür eski Bakanı ve Büyükşehir Belediye Başkan a.adayı M. İstemihan Talay, yeniden güven tazeleyen Tarsus’taki Oda Başkanlarını bir proğram çerçevesinde tek tek ziyaret ederek, hayırlı olması dileğiyle başarılar temenni etti.

Meslek Odalarının bir kent için son derece önem arz ettiğini, meslek odası yönetimlerinin üyelerinin mesleki konularının dışında yaşadıkları kentin gelişmesine ve kalkınmasına ciddi anlamda katkı sağladıklarını belirten İstemihan Talay, Tarsus Şoförler ve Otomobilciler Odası, Madeni Sanatkârlar Odası, Fotoğrafçılar Odası, Berberler ve Kuaförler Odası, Briketçiler Odası, Sahil Sulama Birliği, Pnköy Sulama Birliği, Kasaplar Odası, Kahveciler Odası, Tuhafiyeciler Odası, Elektrik Teknisyenleri Odası, Marangozlar Odası, Kasaplar Odası, İnşaat malzemecileri Odası, Umum Servisçiler Odası ile 1 ve 2 Nolu Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanlarını ziyaret etti.

Meslek Odası Başkanlarına 2019 yılında yapılacak olan yerel ve genel seçimlere ilişkin düşüncelerini anlatan ve başta Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı olmak üzere Tarsus ve diğer ilçelerin hepsinde iddialı olduklarını belirten İstemihan Talay, her meslek grubu ve özellikle sivil toplum örgütleri  ile uyum içinde çağdaş hizmetler vereceklerini, yatırım ve yatırımcı dostu belediye yönetimi olacaklarını, böylece Mersin’de istihdam yaratıp, işsizliği en aza indireceklerinin altını çizdi.

Tarsus’tan Anamur’a kadar Mersin’in en ücra köşelerine kadar giderek vatandaşlarla görüşmeye devam ettiklerini, onların sorunlarını dinleyip, çözümü konusunda her zamanki gibi yardımcı olmaya devam eden İstemihan Talay, 2019 yılında yapılacak olan yerel seçimler ve genel seçimler ile Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi seçimine, istikrarlı, sistemli, planlı ve proğramlı bir şekilde hazırlanmaya devam ettiklerini belirterek, “Yerel ve Genel seçimlere yarın seçim yapılacakmış gibi hazırlanıyoruz. Mersin’imize hayat verecek projelerimizle hazırlanıyoruz. Mersin’imizin tamamı hak ettiği çağdaş hizmetlere bizim yönetimimizde kavuşacak. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin, 2019 yılında yapılacak olan yerel ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi seçiminde en güçlü parti olduğunun altını çizen Talay, CHP’nin Türkiye’nin aydınlık geleceği olduğunu vurgulayarak, “CHP olarak ilk hedefimiz Mersin’de yerel seçimde en az yüzde 45 oranında oy alarak seçimi kazanmaktır. İddia ediyoruz, Mersin Büyükşehir Belediyesini en az yüzde 45 oranında oy alarak kazanacağız. Elbette Büyükşehir ile birlikte Mersin’in tüm ilçelerini kazanmaya odaklanmış bulunuyoruz. Her konuşmamda ifade ettiğim gibi biz büyük hizmet idealleri olan bir anlayışa sahibiz. Bir kez daha söylemek istiyorum ki, 2019 yerel ve genel seçimlerinde Mersin’de başarı destanı yazacağız. Yerel seçimlerde elde edeceğimiz zaferle 2019 yılının Kasım ayında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi seçimlerine tüm Türkiye’ye “Biz Mersin’de başardık. Genel seçimlerde de AKP’yi Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi seçimlerinde de iktidardan indirip, halkın iktidarını, CHP’nin iktidarını kuracağız” mesajını vereceğiz. Böylece Parlamentoya da çok güçlü olarak gitmeyi hedefledik.” diye konuştu.

Mersinliler’in de Mersin Büyükşehir’de halkçı bir yerel yönetim anlayışını sabırsızlıkla beklediklerini ifade ettiklerini dile getiren Talay,”Biz her zaman halkımıza güvendik. Bizde halkımızın güvenini hiçbir zaman boşa çıkarmadık” dedi.

Talay, “Mersin Büyükşehir belediye yönetimi bizim dönemimizde halkla iç içe olan, tüm kararlarda halkın iradesiyle hareket eden, halkçı ve adil bir yönetim anlayışını hayata geçireceğiz. Belediye yönetimi bizim dönemimizde halkın tamamını kucaklayan bir anlayışla hareket edecek. Bu önemli göreve talip olurken geçmişten gelen birikimlerimizi, deneyimlerimizi hayata geçirecek bir yerel yönetim anlayışıyla hareket edeceğiz. 3 dönem kalemiz olan ancak 2014’de kaybettiğimiz Mersin Büyükşehir Belediyesini yeniden kazanacağız ve hizmetlerimizle bir daha kaybedilmesine izin vermeyeceğiz” diyerek şunları söyledi:

Artık bu güzel kentte herkesi kucaklayan, birleştirici, haktan yana, halktan aldığı kaynakları halkın hizmetine adil bir şekilde sunan, çağın gerektirdiği çağdaş hizmetleri doğrudan doğruya vatandaşlara sunacak olan CHP’liler iş başına gelmesi gerekiyor. Yatırımın ve yatırımcının dostu bir yerel yönetim olacağız. Yatırım demek, üretim demektir, istihdam demektir. Yatırım demek işsizliğin bitirilmesi, halkın refah düzeyinin ve yaşam kalitesinin artması demektir. Sadece Mersin’e değil, tüm ülkenin yatırımcılarının bölgemize yatırım yapmaları için çalışacağız. Geçmişten bu yana gelen deneyimlerimiz ve kurduğumuz dostluklarla bunu başaracak güçteyiz. Kaldı ki Mersin, ülkemizde yatırım yapılacak en güzel kentlerin başında gelmektedir. Yerel yönetim olarak yerel hizmetlerimizi sunarken, Mersin’i Türkiye’nin çekim merkezi haline getirirken, diğer yandan Mersinli öğrencilerimizin, Mersin’deki iş adamlarımızın, Meslek odalarımızın kent dışındaki sorunlarının çözümü içinde devreye gireceğiz. Klasik belediyecilik anlayışı artık geride kalacak”.

Bu haber toplam 472 defa okunmuştur.
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Yeni Doğuş Gazetesi ©1986 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.

Haberler

Mersin Haber

Tarsus Haber
Oluşturma süresi(ms): 16