:

:

:

İnsan Hakları Kurul Toplantısı 92. Kez Toplandı

Kaymakam Yüksel Ünal, ‘Fakirhane’ İsimli Kitap Hazırladı
Tarih: 17 Mayıs 2019 Cuma 10:37
İnsan Hakları Kurul Toplantısı 92. Kez Toplandı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

Kaymakam Yüksel Ünal, “Fakirhane” kitabında şu düşüncelerine yer verdi:

“Gönüller dostu Mevlana: “İnsan kendi acılarını duyabiliyorsa yaşıyor, başkalarının acılarını duyabiliyorsa insan” der.

Amacımız, insanların ilgisini fakirlik olgusu üzerine çekmek, yardım severlik duygusunu arttırmaya çalışmaktadır.

Dünyanın bir imtihan dünyası olduğu, bireylerin yaşamakta asıl amacının dünyada amallerin ve eylemlerin iyilikte bir yarış olması gerektiği Yüce Yaratıcımız tarafından bildirilmiştir.

Kitabımız, parasal fakirliğin çarelerini anlatmakla birlikte parasal fakirlikten daha acısının sevgi, saygı, akıl, vicdan ve manevi fakirlik olduğunu gözler önüne sermektedir.

Kitabımızla, günümüzde yasalarla belirlenmiş  fakir haklarını bunlara nasıl ulaşacağını öğrenmekle kalmayacak, ortak akıl ve kutsal öğretilerin yoksulluğa nasıl çözüm bulduklarını da öğrenmiş olacaksınız.

Bu kitabın herkesin gönül aynasına yansıması, ellerin yoksulların yardımına uzanması, acıların sönmesi, göz yaşlarının dinmesi, karınların tok, başların dik, yüreklerin pak, alınların ak, zihinlerin berrak, gözlerin ferli, beyinlerin özgür olduğu sosyolojik olguyu oluşturması temennisiyle. En büyük zenginlik, kanaatttır”

Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal, ‘Fakirhane’ isimli kitabı hazırlayarak, ilgili tüm resmi kurum yöneticilerine gönderdi.

Tarsus Kaymakamlığı bünyesinde çalışmalarına devam eden İnsan Hakları Kurul Üyeleri, 92. kez bir araya gelerek kentin sorunlarını görüştüler.

Tarsus Kaymakamlık toplantı salonunda  Kaymakam Yüksel Ünal başkanlığında toplanan İnsan Hakları Kurulu Üyeleri var olan sorunları görüşerek, çözüm önerileri hakkında görüştüler.

-KAYMAKAM YÜKSEL, KİTAP DAĞITTI-

Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal, İnsan Hakları Kurul toplantısında üyelere kendisi tarafında hazırlanan ‘Gönüllerin Aynası, Fakirlerin Dünyası’ ana düşüncesiyle ‘Fakirhane’ ismi taşıyan kitabı hediye etti.

Kaymakam Yüksel Ünal, Fakirlik, Ülkemizde fakirlere yardım yapan kurumlar, Fakirlerin ibretlik hayat hikayeleri, Yoksullukla mücadele olmak üzere dört ana bölümden oluştuğunu ifade eden Kaymakam Yüksel Ünal, Bin adet basılan kitabın muhtarla başta olmak üzere ilgili resmi kurum yöneticilerine de gönderileceğini belirtti.

Bu haber toplam 148 defa okunmuştur.
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Yeni Doğuş Gazetesi ©1986 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.

Haber

Mersin Haber

Tarsus Haber
Oluşturma süresi(ms): 1