:

:

:

Dezavantajlı Öğrencilerin, Girişimcilik Yönleri Ortaya Çıkartılacak

Mersin Vali Yardımcısı Abdülhamit Erguvan, “Gençlerimizin Yenilikçi Yöntemlerle Katılımları Artırılacak”
Tarih: 25 Ekim 2019 Cuma 11:13
Dezavantajlı Öğrencilerin, Girişimcilik Yönleri Ortaya Çıkartılacak
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

Tarsus’ta ‘Kapsayıcı ve Akıllı Sivil Kalkınmanın Anahtarı Girişimciliğin İnovatif Yöntemlerle Geliştirilmesi’ isimli proje ile birlikte 800 öğrenci hem bilinçlenecek hem de girişimcilik yönleri ortaya çıkartılacak.

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen; Kapsayıcı ve Akıllı Sivil Kalkınmanın Anahtarı Girişimciliğin İnovatif Yöntemlerle Geliştirilmesi Projesinin tanıtımı ve Proje sahibi İnovatif ve Girişimci Toplum Derneğinin, Tarsus’un Ergenekon Mahallesinde bulunan yerleşkesinin açılışına Mersin Vali Yardımcısı Abdülhamit Erguvan, Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin ve proje sorumluları katıldı.

 

Mersin Vali Yardımcısı Abdülhamit Erguvan, ‘Kapsayıcı ve Akıllı Sivil Kalkınmanın Anahtarı Girişimciliğin İnovatif Yöntemlerle Geliştirilmesi’ projesi ile birlikte Tarsus’ta yaşayan dezavantajlı 10-18 yaş arası 60 genç bireyin proje süresi boyunca temel yeterliliklerinin ve girişimcilik özelliklerinin inovatif (yenilikçi) yöntemlerle geliştirilerek istihdam edilebilirliğinin ve iş gücüne katılımlarının arttırılması ile aktif vatandaşlıklarının gelişmesini sağlamak olduğunu söyledi.

 

Proje sahibi İnovatif ve Girişimci Toplum Derneği Yetkilileri,  açılış sırasında hedeflerini şöyle anlattılar:

10-18 yaş arası 60 gencin proje süresince girişimci kapasite için robotik,3D tasarım ve mobil uygulama alanında bilgi,beceri düzeyini artırmak. 10 – 18 yaş arası 60 dezavantajlı gencin proje süresi boyunca girişimcilik bilincini geliştirmek. Bölgemizdeki genç nüfusun girişimcilik konusunda farkındalığını ve bilinçlenmesini sağlamak. Dezavantajlı öğrencilerin bulunduğu okullar ve yaşadıkları bölgede genel halkın girişimcilik konusunda bilinçlendirilmesi.

Tarsus’ta yaşayan 10 – 18 yaş arası dezavantajlı 60 genç (en az % 25’i kız olmak üzere;1.grup: 10 – 14 yaş arası ve 2.grup: 15-18 yaş arası),Bilinçlendirme faaliyetleriyle ulaşılan 800 kişi,Dezavantajlı gençlerin bulunduğu 3 ortaokul ve 3 ortaöğretim okulu.

Robotik eğitim faaliyeti, 3D modelleme faaliyeti, Mobil uygulama (aplikasyon) yapım faaliyeti, Eğitimler sonucu üretilen aplikasyon ve 3d tasarımı ürünlerin gösterimleri yapılacak”

Yapılan konuşmaların ardından ‘Kapsayıcı ve Akıllı Sivil Kalkınmanın Anahtarı Girişimciliğin İnovatif Yöntemlerle Geliştirilmesi’ isimli projenin açılışı gerçekleşti.

Bu haber toplam 346 defa okunmuştur.
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Yeni Doğuş Gazetesi ©1986 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): 2