:

:

:

CHP Danışma Kuruluna, ‘Belediye Yönetimi ve Kadrolaşma’ Söylemleri Damgasını Vurdu

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “Artık Bireysel Menfaat Değil, Kollektif Menfaat Dönemi Başlıyor” Cumhuriyet Halk Partisi Tarsus İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen ‘Danışma Kurul’ toplantısında yapılan konuşmaların başlıklarını ‘Belediye Yönetimi ve Kadrolaşmalar’ oluşturdu.
Tarih: 5 Ağustos 2019 Pazartesi 08:43
CHP Danışma Kuruluna, ‘Belediye Yönetimi ve Kadrolaşma’ Söylemleri Damgasını Vurdu
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

Belediye Nikah salonunda gerçekleşen Danışma Kurul Toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

İlçe Danışma Kurulu Toplantısına, İl Başkanı Adil Aktay, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP Milletvekilleri, Meclis üyeleri ve partili vatandaşlar katıldı.

-SİYASİ ETİK AÇIDAN GÖREVLERİNDEN ÇEKİLMELERİ GEREKİYOR-

CHP Tarsus İlçe Başkanı Ali İlk, çalışmayan ve yıllardır oturduğu yerden siyaseten maaş alan kişinin ülkü ocakları başkanı olmasının hiçbir şeyi değiştirmeyeceği ve hatta siyasi etik açıdan kendilerinin görevlerinden çekilmeleri gerektiğini söyledi.

Başkan Ali İlk, mazbatasını alıp göreve başlayan başkanlarının geldikleri yeri unutmamaları gerektiğini söyleyerek, seçim öncesi verdikleri sözlerin gereğini yerlerine getirmelerinin önemli olduğuna vurgu yaptı.

“Asıl olan örgüttür” diyen CHP Tarsus İlçe Başkanı Ali İlk, “Her şey seçimi kazanmakla bitmiyor. Aslında tersine her şey seçimi kazanmakla başladı.          

Şimdiye kadar belediyeleri yağmalayan ve kendi ifadeleri ile kentlerimize ihanet eden siyasetçi ve belediye başkanlarından kurtulduk ama belediyelere çöreklenmiş kadrolardan, belediyeleri ve halkın parasını yağmalayan, tarihi kalıntılarımızı, ormanlarımızı, yeşil alanlarımızı talan eden anlayıştan sıyrılmak daha zor ve çetin bir mücadeleyi gerektireceğe benziyor. Şimdi belediye başkanlarımız bu süreci işletmeye gayret ediyorlar.

Halkımıza vaad edilen halkçı ve demokratik belediyecilik programını hayata geçirebileceğimiz yeni kadrolara ihtiyaç var. Bu kadrolar her şeyden evvel bu programa inanmış liyakat sahibi ehil kadrolar olmalıdır.

Bunca yıldır belediyelerde adeta yuvalanmış unsurlarla bu programı hayata geçirmek mümkün değildir. Bir diğer mesele ise çalışmayan, üretmeyen ve tamamen siyasi gerekçelerle işe alınmış halk arasındaki deyimi ile bankamatikçilerden de bir an önce kurtulmak şarttır.

Mazbatasını alıp göreve başlayan başkanlarımız, geldikleri yeri unutmamalı, örgütlerini, kendilerini bu göreve taşıyan parti organlarını, üyelerimizi, oy veren hemşerilerimizi, demokratik kitle örgütlerini ve onların temsilcilerini, muhtarlarımızı yok saymamalı, seçim öncesi verdikleri sözlerin gereğini yerlerine getirmeleri önemlidir.

Partimizin onurla ve gururla taşıdığım bir ilçe başkanı olarak söylüyorum ki aslolan örgüttür. Önemli olan parti programı, parti tüzüğü ve ilkelerimizdir. Kişiler gelip geçicidir.

Bu gerçekliği kesinlikle aklımızdan çıkarmamamız gerekir. Belediye başkanının başarısı da başarısızlığı da hem kendisine hem de partisine yazar” diye konuştu.

-TARSUS’TA YAPILMASI GEREKEN ÇOK İŞ VAR-

Belediye kadrolarında kayırmacılığa, partizanlığa izin vermeyeceklerini söyleyen CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, “Büyük Cumhuriyet Halk Partisi ailesini temsil yetkisine sahip kişilerin aile içi meselelerimizi kamuoyu önünde konuşmaktan kaçınmalarının çok önemli olduğuna inanıyorum.

Ayrıca yerel yönetimdeki yanlışlar dolayısıyla büyük tahribatın yaşandığı yerlerin başında hiç kuşkusuz Tarsus geliyor. Tarsus uzun yıllardır hak ettiği gibi yöneltilmedi.Halkçı bir belediyecilik anlayışıyla Tarsus’ta yapılması gereken çok iş var. Bu işlerin biri de hiç kuşkusuz, ayrımcılığa, dışlanmaya tabi tutulan diğer kesimler gibi Cumhuriyet Halk Partililerin de haklarının gözetilmesidir. Tarsus’a ve Mersin’e hizmet sunmak için gerekli ehliyet ve liyakata sahip olduğu halde haksızlığa, adaletsizliğe uğratılmış insanların mağduriyetlerinin giderilmesidir” dedi.

- BU BAŞARI CHP’NİN BAŞARISIDIR-

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer,  CHP Tarsus İlçe Teşkilatınca düzenlenen ‘Danışma Kurulunda’ yaptığı konuşmasında çok önemli mesaj vererek, “Demokratik kitle örgütlerinin desteği ile yerel seçimi kazanarak, Mersin’de tarih yazdık” dedi.

 Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “Sizin belediye başkanlarınız namuslu insanlar. Namussuzları söker atarız” diyerek, Mersin’e yatırımı çekmek zorunda olduklarının altını çizdi.

Çalışmayanı yasal prosedür çerçevesinde işten çıkaracaklarını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “Partiler kimsenin bireysel hırslarını kusma yeri değildir. Bir ahlakın ideolojinin tartışıldığı bir mekandır.

Afyon toplantısında gördüğüm şey partide çok şey değişmiş. CHP Türkiye’yi yönetmeye hazır hale gelmiş bir toplantı olmuş.

Kimse kerameti kendinde aramasın .

Genel merkez başarılıdır. Ayaklarımız yere bassın. Partide bir ruh bozukluğu oluşmuş. Hala şikayet ediyorlar. Üstün bir başarı elde edilmiş. Oturduğumuz koltuğun sorumluluğu ağırdır, yüklenen yük son derece ağırdır. Sizlerin desteği olmazsa bu yükün altından kalkamayız.

Tüm belediye başkanları halk için beldesi şehri için çalışacak.

Yandaşcılık yapan bizden değildir.

Ben partimden onur duyuyorum. Bu ideoloji en mükemmel ideolojidir.

Biz herkesi kucaklamak zorundayız Mersin’de özel bir yarış olmuştur. Çok emek vardır. Üçlü bir yarış oldu. Bizim ittifaklığımız yoktur. CHP Mersin’de tarih yazmıştır. Biz dünya insanlarını seviyoruz. Dünyada barışı öneriyoruz. Ayrıştırıcı dilden kaçınmalıyız. Biz bu sözü verdik.

Yatan değil çalışan, halkını düşünen, belediye başkanları var. Çalan değil.

Belediyelerde idari mali kriz yaşanıyor.

Büyükşehirdeki borçlara değindi.

Benden önce çok fazla alım yapılmış çalışmayanı işe gelmeyeni hırsızlık yapanı emek çalanı çıkaracağız.

Bizlere güvenin, bizler iyi insanlarız. CHP Genel Başkanını linç ettiler, utanmaz arlanmazlar.

Artık ayaklarımız yere bassın, hiç bir tahammülümüz yok. Beş yıl sonrayı düşünmüyorum. Umrumda değil. Beni denetleyin. Sizin belediye başkanlarınız namuslu insanlar. Namussuzları söker atarız. Bize yol gösterin

Seçimden önce söz verdik, biz Mersin’e yatırımı çekmek zorundayız. Buraya yatırım yapmaya gelecek olanı önümü ilikleyerek karşılarım dedim bana oy verin sizi işe alacam demedim.

Çok fazla çalışanımız var. Çalışmayanı hizmet etmeyeni yasal prosedür çerçevesinde çıkaracağız.

Her şey ekonomi yatırım değil biz çağdaş ilerici Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden giden insanlarız.

Kimse kimsenin izzeti nefsine onuruna şeref’ine dokunamaz. Bu çerçevede danışma kurulumuzun başarılı geçmesini diliyorum. Martın sonu çok çok çok daha güzel olacak” diye konuştu.

Danışma Kurulu toplantısı daha sonra fikir alışverişlerin yapılması ile sona erdi.

Bu haber toplam 259 defa okunmuştur.
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Yeni Doğuş Gazetesi ©1986 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): 2