:

:

:

Borsa 2018 Yılı Faaliyet Raporunu Açıkladı

Başkan Murat Kaya, “Üye Memnuniyetimiz % 93 Oranına Ulaştı”
Tarih: 5 Şubat 2019 Salı 11:44
Borsa 2018 Yılı Faaliyet Raporunu Açıkladı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya, 2018’de işlem hacmi bir önceki yıla göre yüzde 15 oranında artarak 2,6 milyar liraya ulaştığını açıkladı.

Geçen yıl içerisinde önemli başarıları arısında Tarsus Ticaret Borsası Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş, Türkiye Ürün İhtisas Borsası A.Ş.'ne ve Agropark A.Ş 'ne ortak olmaları, Tarsus Sarıulak Zeytinimize coğrafi işaretinin Borsaları adına tescili için yaptıkları başvurunun Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından onaylanması olduğunu ifade eden Başkan Murat Kaya, 2018 faaliyet raporu hakkında şu bilgileri verdi:  

 “Borsamızın 2018’de işlem hacmi bir önceki yıla göre yüzde 15 oranında artarak 2,6 milyar liraya ulaştı.

Hedef olarak koyduğumuz bu yükselişi 2018 yılında yaşanan ekonomik dalgalanmalara rağmen yakalamak Tarsus'un tarımsal üretimi ve tarımsal ticareti açısından son derece önemli bir veri olduğunun altını çizmek isterim.

2018 yılında Borsamız organlarının gerçekleştirdikleri toplantı sayısı 79’a ulaştı.

Borsamız tarafından gerçekleştirilen ziyaretler dışında çok sayıda önemli konuk da  Borsamızda ağırlandı, sektörün sorunları hakkında ilgili Bakanlıklar nezdinde girişimlerimiz oldu. Raporlar hazırlandı, çözüm önerileri ile  lobi faaliyetleri oluşturuldu.

2018’deki önemli gördüğümüz ve başarıyla gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerden bir kaçını sayacak olursak, Tarsus Ticaret Borsası Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk A. Ş.'ni kurmamız, Türkiye Ürün İhtisas Borsası A.Ş.'ne ve Agropark A.Ş 'ne ortak olmamız, Tarsus Sarıulak Zeytinimize coğrafi işaretinin borsamız adına tescili için yaptığımız başvurunun Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından onaylanması oldu. 

Üyelerimize yönelik , 20 eğitim ve toplantı gerçekleştirdik.

Üye Memnuniyetimizi  % 93 oranına ulaştı. Personellerimize yönelik 19 eğitim ile personel başı iç eğitimlerde 358 saat, dış eğitimlerde 75 saate yakın eğitim aldırmış olduk.

2018 yılında 28 kalite hedefimizi ve Sosyal sorumluluk kapsamında değerlendirdiğimiz  10 faaliyetimizi başarıyla gerçekleştirdik.

Başta üyelerimiz olmak üzere, ekonominin, ticaretin ve refah düzeyinin arttırabildiği bir toplumsal yapının oluşmasında, en önemli aktörlerinden biri olmanın sorumluluğunu taşıyarak; 2019’in bir önceki yıl elde ettiğimiz başarıları aşacağımız, yeni ve daha büyük hedeflere yürüyeceğimiz bir yıl olmasını; borsamıza, sektörümüze ve  Ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum”

Bu haber toplam 230 defa okunmuştur.
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Yeni Doğuş Gazetesi ©1986 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.

Haber

Mersin Haber

Tarsus Haber
Oluşturma süresi(ms): 2