:

:

:

Başkan Seçer, Tarsus ve Çamlıyayla’nın Kırsal Mahallelerinde Vatandaşlarla Buluştu

Başkan Seçer, Tarsus, Çamlıyayla ve Toroslar ilçelerini ziyaret ederek hem vatandaşlarla hem muhtarlarla bir araya geldi.
Tarih: 30 Ağustos 2021 Pazartesi 12:54
Başkan Seçer, Tarsus ve Çamlıyayla’nın  Kırsal Mahallelerinde Vatandaşlarla Buluştu
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Başkan Seçer, Tarsus, Çamlıyayla ve Toroslar ilçelerini ziyaret ederek hem vatandaşlarla hem muhtarlarla bir araya geldi. Hayata geçirdikleri hizmetlere dair önemli değerlendirmeler yapan Seçer, koca koca binalar yapıp çocuklara boş binaları miras bırakmayacaklarını söyleyerek, “Yapacağımız sosyal hizmetlerle biz bu memlekete iz bırakacağız” dedi.
Toplu taşıma filosuna kazandıracakları yeni Limon otobüslerin müjdesini de veren Başkan Seçer, “Cumhurbaşkanlığı’ndan imza bekliyorduk, nihayetlendi. Şimdi o da Hazine Bakanlığı’nda, imzadan çıkmasını bekliyoruz. Gelecek yıl Mayıs ayına kadar yeni 100 limon gelecek” ifadelerini kullandı.
Başkan Seçer, kamuoyunun merakla beklediği Mersin Metrosu hakkında da “Metro ihalesini sonuçlandıracağız. Hangi firmanın, ne kadar bir ihale bedeli ile hangi koşullarda aldığını kamuoyuna açıklayacağız” bilgisini paylaştı. MESKİ’nin gerçekleştirdiği projeleri de değerlendiren Başkan Seçer, “Trollerin dışında herkes MESKİ’den memnun olmaya başladı. Trollerin dışında diyorum çünkü ne olsa MESKİ’den bulunuyor. MESKİ iyi işler yapıyor, yine kötü” ifadelerini kullandı.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, kırsal mahalle ziyaretlerini Tarsus, Çamlıyayla ve Toroslar ilçelerinde muhtar ve vatandaş buluşmalarıyla sürdürdü. 
Seçer, bürokratları ile birlikte gerçekleştirdiği ziyaretlerde ilk olarak Çamlıyayla Ergene’de ilçedeki muhtarlarla kahvaltı etkinliğinde buluştu. 
Başkan Seçer, programın devamında Çamlıyayla ilçesinde Kisecik, Tarsus’ta Boztepe, ardından ise Toroslar ilçesinde Çapar mevkii, Kızılkaya, Değirmendere ve Alanyalı Mahallelerinde vatandaşlarla bir araya gelerek sorun ve talepleri yerinde dinledi.    
“Birlikten kuvvet doğar”
Başkan Seçer’in kırsal mahalle ziyaretlerine CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, CHP il ve ilçe yöneticileri, Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeleri ve bürokratları katıldı. Çamlıyayla mahalle muhtarlarıyla buluşmasında hizmetleri değerlendiren Başkan Seçer, “Hem ilçe belediyemiz hem Büyükşehir olarak belediye başkanlarının mensup olduğu siyasi partiye bakmaksızın, ortak paydada Çamlıyayla için hizmetleri ne kadar etkin, ne kadar çabuk, ne kadar kaliteli ulaştırabiliriz bunun gayreti içerisindeyiz. Yaklaşık 29 aylık bir yönetim süremizde bugüne kadar herhangi bir sorun yaşamadığımız Çamlıyayla Belediyemiz ile inşallah dönemin sonuna kadar da yaşamayacağımızı düşünüyorum. Bu hizmetleri muhtarlarımız, ilçe belediyemiz, Büyükşehir Belediyemiz ve bunları gözeten Meclis üyelerimizin katkılarıyla sürdürme zorunluluğumuz var. Bunu önemsememiz lazım. Birlikten kuvvet doğar” dedi.
“Vatandaş memnuniyetini ön plana çıkarmaya gayret ediyoruz”
Çamlıyayla gibi yaz nüfusu ile kış nüfusu arasında uçurumların olduğu yerleşim yerlerinde en temel taleplerin belli başlıklar altında yoğunlaştığını söyleyen Başkan Seçer, bu talepleri yol, temiz içme suyuna erişim, çevre temizliği ve sinekle mücadele olarak sıraladı. Temel talepler konusunda hizmetlerin etkin bir şekilde yapılması durumunda diğer hizmetlerin de daha rahat bir şekilde yapılabileceğini dile getiren Seçer, “Çünkü dağınık bir ilçe. İnsanlar beni de arıyor bu bölgeyi de iyi tanıdığım için. Ben o insana diyemiyorum ki orası ilçe belediyesinin. Bunu söylemekten açıkçası sıkılıyorum. ‘Tamam’ diyorum, ‘çözeriz’ diyorum. Ya kendi imkanlarımızı seferber ediyoruz, ilçe belediyesinin görev alanı demeden ya da ilçe belediyesi ile iş birliği yapıyoruz. Sonuç itibariyle vatandaş memnuniyetini ön plana çıkarmaya gayret ediyoruz. Bugüne kadar bu konuda yardımcı olan herkese ben çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
“Bu yıl sadece yol asfalt birimine ayırdığımız bütçe yaklaşık olarak 435 milyon lira”
Bu yıl yol yapımlarında bir hayli mesafe aldıklarını söyleyen Seçer, “Bizim bu yıl sadece yol asfalt birimine ayırdığımız bütçe yaklaşık olarak 435 milyon lira. Biz bunu aşacağız. Yani bütçe gerçekleşmesi %100’ün üzerinde olacak. Diğer dairelerden bütçe aktardık ki çalışmalarımızı sürdürebilelim” diye konuştu.
“MESKİ, su konusunda bu yazı kısmi sorunlarla geçirmemizi sağladı”
Kuraklığa bağlı su sıkıntısı ve iklim krizi nedeniyle oluşan çevre sorunlarına da dikkat çeken Başkan Seçer, MESKİ’nin yaz aylarını minimum su sorunu ile atlatmak adına önemli çalışmalar yaptığını kaydetti. Başkan Seçer,  “Sadece su sıkıntısı değil çevre sorunları, sel felaketleri en son, ondan önce yangın felaketleri; buradan da küresel ısınmanın ne menem bir konu olduğunu da belirtmek isterim. Bizim önemli su kaynağımız Papazın Bağı. Orada dahi suyun kuruduğunu biliyorsunuz. Orada önlemler aldı MESKİ, bizim bu yazı kısmi sorunlarla geçirmemizi sağladılar. Gerçekten MESKİ bu konuda çok önemli, çok değerli çalışmalar yaptı” dedi.
“Bu yıl 42 milyon TL sinekle mücadele için kimyasallara ödediğimiz para”
Sinekle mücadele için ayırdıkları bütçe miktarını da paylaşan Başkan Seçer, “Bu yıl 42 milyon TL sinekle mücadele için kimyasallara ödediğimiz para. Biyolojik çalışmaları ayrı tutuyorum. Yani bu sulama havuzlarına lepistes balığı bırakıyoruz o yumurtaları yok etsin diye. Sulama havuzları da büyük sorun yaratıyor bize. Biz atmosferi kirletiyoruz çünkü atmosfere zehir sıkıyoruz, kimyasal sıkıyoruz. Lütfen çevre sağlığı için, toplum sağlığı için, paramızın zayi olmaması için, güzel bir çevrede yaşamamız için vatandaşlarımız çevre temizliğine dikkat etsinler” diye konuştu.
“Seçim için değil, hizmet için varım”
Kızılkaya ziyaretinde katıldığı canlı yayında konuşan ve gün sonu değerlendirmesi yapan Başkan Seçer, gerçekleştirdikleri gezilerin önemini, “Vatandaşlarımız açısından önemli, değerli. Onların morali yükseliyor bizleri görünce.   

 

Bu haber toplam 107 defa okunmuştur.
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Yeni Doğuş Gazetesi ©1986 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): 1